dance72727 dance72727
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of peas are 3 for $1.29. How much would one can of peas and a bag of chips priced at $2.19 cost all together?

Respuesta :

gheslinemedina0321
gheslinemedina0321 gheslinemedina0321
  • 24-09-2020

Answer:

It would be 2.62

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Read this excerpt from The Life of Charlotte Brontë by Elizabeth Gaskell: For a right understanding of the life of my dear friend, Charlotte Brontë, it appears
What cell characteristics should the scientist examine to tell whether the organism is an animal or plant and why
What type of alphabet do most Russians use? A. Phoenician B. Roman C. Indi-European D. Cyrillic
-9(-3 1/3 - 4) how do I solve that math problem?
Choose the analogy below with the same relationship as - A word is to a writer as:
James bought 5 apples and 10 oranges for $4.donald bought 3 apples and 9 oranges for $3.the shop keeper strictly told that there will not be any discounts.what
Which vocabulary word goes with twisted and why
Name two things you should keep track of when trying to gain weight.
how much ATP is made in each stage of cellular respiration
Aubrey and her 2 friends go to dinner .They decide to equally split their bill of $36.12. How much will each person pay?