s7fjjwtdka
s7fjjwtdka s7fjjwtdka
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Premium steak costs $18 per pound; how much steak cost per ounce ?

Respuesta :

jdanz531
jdanz531 jdanz531
  • 24-09-2020

Answer: $1.13 or $1.125

Step-by-step explanation:

divide 18 by 16

Answer Link

Otras preguntas

The diagonals if a rectangle are equal 1 always 2 Sometimes 3 never
Math question please show work
I need help for the working and answer to this question.
Why does every perfect square no have a moduluar remainder of 2?
need help simplifying
BRAINLIESTTT ASAP!! Who has read the story, "The Boy in the Striped Pajamas?"
please need help asap!!
BRAINLIESTTT ASAP!!!! -What impact did oral traditions have on Africa’s history?
I am writing a fantasy-type story, and I need names of locations to use in the story itself. I am having a difficult time coming up with the landscape, so if yo
the old men listened to her answer with face from which could she could read nothing and they offerred her two pots from the mouth of one rose steam while the o