contestada

Mrs. Quill wrote a check for $66 for 22 school lunches. What is the cost per lunch?
is this division?​

Respuesta :

Answer:

Yes it is division

Step-by-step explanation:

It should be 3

Answer: yes division

66÷22=$3 per lunch

Step-by-step explanation: