markeviousanderson markeviousanderson
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

a 2-pack of frozen burritos costs 2.32.what is the unit price ?

Respuesta :

daryadd777
daryadd777 daryadd777
  • 23-09-2020
$1.16
You just divide $2.32 by 2 and get $1.16, hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

Mr. Watson buys 4 gallons of paint that cost $34 per gallon how much does Mr. Watson spend on paint
determine the equation of the line that has the given slope and travels through thegiven point (3,-4) and m=2
Help with Number 4 plz <3
help on my math please
Expand the following1/3(6/5x-3)
Which pair of words correctly completes this conversation? Carla: Mi madre mide 159 centímetros. Valeria: Y mi madre mide 158 centímetros.
The solutions to the equation 2x(squared) + x - 1 = 2 are x=-3/2 and x = ? What is the missing solution?
let Ax=b be any consistent system of linear equations, and let x1 be a fixed solution. show that every solution to the system can be written in form x=x1+x2, w
Julia wrote 14 letters to friends each month for y months in a row. Write an expression to show how many total letters she wrote.
two trains start from towns 240 mi apart and travel towards each other on parallel tracks. they pass each other 1.6 hr later. If one train travels 10 mph faster