bouldinjalon12 bouldinjalon12
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Samuel bought 3 shirts for $15.55 each and a pair of shorts for $19.99. How much did he spend on all four items?

Respuesta :

brooke66573 brooke66573
  • 30-09-2020

Answer:

16.64

Step-by-step explanation:

15.55 x 3= 46.65 + 19.00= 16.64

Answer Link
edruxy11 edruxy11
  • 15-12-2020

Answer: $66.64

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Assume a seed eating finch population is currently at carrying capacity and the availability of food decreases dramatically. What will happen to the carrying ca
. Underwater Experimental is considering a project which requires the purchase of $498,000 of fixed assets. The net present value of the project is $22,500. Equ
Can we make a universal rule regarding spontaneity of reaction based on the energy change of a system?
HELP ME WITH THIS PLS!!!!What is the unit rate for bottled juice, in cases per minute? Explain how you found this unit rate. ​
List the things you produce for trade in abundance and why and the things you need to trade for and why.
plz help will give brainliest
In a production cost report using process costing, transferred-in costs are most similar to: costs transferred-out to the next process. costs included in beginn
The local Farm Market sells peppers at five for $2.25. Complete the rate table.
Fill in the coefficients that will balance the following reaction: (Note: Use 1 as coefficient where appropriate.) NaCl + CaS → Na2S + CaCl2
Find the domain of fg f(x)=x+2 g(x)=1/x+2 A. All real numbers B. All real numbers, expect 2 C. All real numbers, except-2 D. (-2,0) U [2,-2)