lglifesgood300 lglifesgood300
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Watermelon is on sale for $4 per pound. How much would 12.8 pounds cost?​

Respuesta :

meekofuzzybutt
meekofuzzybutt meekofuzzybutt
  • 22-09-2020

Answer:

$51.2

Step-by-step explanation:

4 x 12.8 = 51.2

Answer Link

Otras preguntas

Which phenomenon usually brings warm, humid conditions to North Carolina? Choose exactly two answers that are correct. A. El Nino B. La Nina C. the Gulf Stre
how do you graph x + 2y ≤ -14
When the position of the mass is farthest from the equilibrium position, what is the velocity of the mass?
A city population, which was initially 15,500, has been dropping by 3% a year. The graph below represents this function. We'll use this information to find o
what causes variations in climate and vegetation in most of the US and Canada
Please help me guys! I have another question that needs an answer. I'll award a brainilest.
Which statements accurately describe Hitler's treatment of European Jews? Choose all answers that are correct. A. German Jews who were law-abiding citizens
Did the "Age of the Common Man" provide opportunities for all American residents?
Is this statement true or false? Acids taste bitter. A. True B. False
PLS HELP ME ASAP FOR 10 and 11 (MUST SHOW WORK!!!) + LOTS OF POINTS!!