berenicemontes428
berenicemontes428 berenicemontes428
  • 26-08-2020
  • Mathematics
contestada

I don't know the answer ​

I dont know the answer class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-08-2020

Answer: (6/18) represents how 6 pounds (lb) of rice costs $18.

Step-by-step explanation: the x axis is labeled as the amount of rice, so the x value, 6 would correspond to that. same thing for the y axis.

Answer Link

Otras preguntas

Suppose that your brother or sister has decided to buy a house next to a toxic waste dump because it costs $20,000 less than a comparable house elsewhere. What
A 245-kg merry-go-round in the shape of a uniform, solid, horizontal disk of radius 1.50 m is set in motion by wrapping a rope about the rim of the disk and pul
In the psychoanalytic theory developed by Sigmund Freud, which component of our personalities is responsible for representing culture within us and serving as t
which sentence is an example of a pun​
Is the orlando sentinel liberal or conservative
what information do you need to create a cylinder, a sphere, and a pyramid that all have the same volume?
Which is not a physical property?
Simplify: 2(8 - 2x4).
Twenty different statistics students are randomly selected. For each of​ them, their body temperature ​(degrees​C) is measured and their head circumference​ (cm
For f (x) = 3x +1 and g(x) = x^2-6, find (g/f)(x)