Respuesta :

Answer:

$3.99

Step-by-step explanation:

If 6 pounds is $5.99

We can round that to $6

Meaning $1 per Pound. Now since 4 pounds times $1 per pounds equals $4. Turn that down one cent. You get $3.99

Please give brainliest. Thanks