hallethan506
hallethan506 hallethan506
  • 23-06-2020
  • Mathematics
contestada

A six-pack of juice sells for $2.28. What does 1 can cost?

Respuesta :

Centio33
Centio33 Centio33
  • 23-06-2020

Answer:$0.38

Step-by-step explanation:

Answer Link
Wishing Wishing
  • 23-06-2020

Answer:

$0.38 or 38¢

Step-by-step explanation:

$2.28÷6 cans=

$0.38 or 38¢

A can costs $0.38 or 38¢

Answer Link

Otras preguntas

The letters of the word strawberries are written on cars in the cars are then shuffled. A card is picked at random find the probability that the card contains a
Giving 90 points please
Which of the following is true of a zygote? A.lt forms into a blastocyst C.It produces haploid male gametophytes D. It is made up of only one cell B.It is an u
Home Insert Draw 6. Which of the following was an effect of the Crusades on Western Europe? a) The Crusaders' daily interactions with Muslims and Eastern Orthod
The __________________ is the appropriate measure of spread to describe the data.
what is an autotroph​
Ella's test grades in her history class are 89, 94, 82, 84, and 98. What score must Ella make on her next test to have a mean test score of 90? needed on the ne
What does a person need if he or she is not able to pay for a planned purchase in full with a check or cash? A. a credit card B. good credit score C. a long-te
ways we are unintentionally contaminating water with medicine
Nelson Mandela was jailed for many years for his opposition and protest of what in South Africa Military Rule British Taxes Apartheid Civil War