mhmedmishal10 mhmedmishal10
  • 21-06-2020
  • Mathematics
contestada

(c) Ali sold tuna at the rate of MVR180 per kg and Salmon at the rate of 250 per kg.
Find the ratio of the cost of tuna.​

Respuesta :

gilbertazavedo72
gilbertazavedo72 gilbertazavedo72
  • 21-06-2020

Answer: 18:25

Step-by-step explanation:

Tuna : Salmon

180 : 250

18:25

Answer Link

Otras preguntas

please explain how to solve this  On Monday,it took Helen 3 hours to do  a page of science homework exercises.The next day she did the same number of exercises
why did people immigrate to the United States in the late 1800s?
please explain how to solve this  On Monday,it took Helen 3 hours to do  a page of science homework exercises.The next day she did the same number of exercises
which of the following represents the most accurate estimation of 38+23
which of the following represents the most accurate estimation of 38+23
please explain how to solve this  On Monday,it took Helen 3 hours to do  a page of science homework exercises.The next day she did the same number of exercises
please explain how to solve this  On Monday,it took Helen 3 hours to do  a page of science homework exercises.The next day she did the same number of exercises
why did people immigrate to the United States in the late 1800s?
please explain how to solve this  On Monday,it took Helen 3 hours to do  a page of science homework exercises.The next day she did the same number of exercises
why did people immigrate to the United States in the late 1800s?