lauraliu
lauraliu lauraliu
  • 21-05-2020
  • Mathematics
contestada

Using the information from question 15, what was the unit price (price per card) for the 24 pack? Write your answer AS A DECIMAL WITHOUT A UNIT. * The 24 pack is 3.84 dollars.

Respuesta :

midnightalpha
midnightalpha midnightalpha
  • 21-05-2020

Answer:

92.16 / 92.00=simplify

Step-by-step explanation:

I did 24  times 3.84

Answer Link

Otras preguntas

can energy be converted into matter
If -50c+6=-69, what is the value of 6c-15
-(-6x - 5) = 4(5x + 3) A) -2 B) -1/2 C) 1/2 D) 2 Please help and show work!!
How many times does 19 go into 80
Which researcher proposed that language is acquired through the process of development? A. Jean Piaget B. B.F. Skinner C. Jerome Bruner D. Noam Chomsky E.
Gina read 20 pages in 4 days. Which reading rate is equivalent?
what is different between a bony fish and a cartilagnious fish
Which joint shows the motions called elevation and depression?
Jake and Lacy work at a golf driving range. At the end of the day, Jake collected 408 golf balls and Lacy collected 374 golf balls. They need to put them into b
According to Madison, which one poses the greater danger to a just republican government—the sinister designs of a minority, or the selfish pursuits of a major