destinyrivers58
destinyrivers58 destinyrivers58
  • 21-05-2020
  • Mathematics
contestada

A 5.5 lb bag Of oranges cost 699 per pound How much does 1 orange cost

Respuesta :

ahx81
ahx81 ahx81
  • 21-05-2020

A 3 pound bag of oranges cost 4$. the 8 pound back costs 9$ which oranges cost less per pound ... 3 lb bag: 4/3 = 1 1/3 or $1.33 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Place the indicated product in the proper location on the grid. 3an(an + an-1)
why doesn't Rousseau believe slavery would be possible in a state of nature? Why is it possible in a state of society?
oscar has a 200-page book to read. he reads 4 pages every 5 minutes. what is his reading rate
Find the perimeter of triangle CDE. Round to the nearest tenth. (1 point) 90.0 18.0 14.3 10.5
bibliografĂ­a de Donde Habitan los angeles? porfavor es urgente
How do I graph p=2-0.0025q ??
Understanding people as biopsychosocial systems means: biological factors have the most influence on people, followed by psychological factors and finally socia
Explain Roosevelt's Big Stick Diplomacy.
I need help studying. I'm a visual learner and IDK how to study. Like, I study and I get a D and I teach the material and I even go through the worksheets my te
You see a structural formula in which the symbols for elements are connected by a long dash. You can assume that the chemical bonds in the compound are A. ionic