azusa13
azusa13
26-08-2016
Mathematics
contestada
help me solve this problem please
Respuesta :
shcoolsucks
shcoolsucks
26-08-2016
divide $4.20 by 2 to get how much $ a pound then multiply by 5 MAKE SURE TO DO IT TWICE in order to have the right answer
Answer Link
KatCoda
KatCoda
26-08-2016
Okay, so two pounds costs 4.20. So, divide that number by two, equaling 2.10 a pound. Next, multiply 2.10 by five
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 74+ )
Otras preguntas
Congressmen are protected from arrest while in session except under what three conditions
Why are metals considered crystals?
AN EXAMPLE OF AN INTERNAL CONTROL IS
what is the difference between 20 and 10
When driving in rain the road becomes the most slippery: Just after the rain quits When the wind is blowing at least 25 mph Right after it starts to rain
5+3 = 3+5 what property is this
Manda uses the recipe shown to make punch for a family party. amanda’s punch recipe 7 parts mixed fruit juice 2 parts lemonade how much lemonade will she need t
Work is the transfer of _______ that occurs when a force makes an object move.
Please help with question 8 part a and b please and please explain
We need to consume how many minerals to stay healthy? 22 10 16 28