keiladonnerson keiladonnerson
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jamie bought 4 oranges for $1.60 what was the cost per orange?

Respuesta :

GgStmm GgStmm
  • 24-04-2020

Answer:

$0.40

Step-by-step explanation:

1.60 dollars

.40 centers per orange

math

Answer Link
mimozamarku101 mimozamarku101
  • 24-04-2020

Answer:

you devide 1.60 by 4

the answer is 40 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Determine whether nondisjunction occurred in meiosis 1 or 2 experiment
ead the excerpt from the sermon “A Model of Christian Charity” by John Winthrop. “For we must consider that we shall be as a city upon a hill. The eyes of all
What things can cause a person to be biased? religious views political views time of day upbringing country lived in
If a gardener can mow a lawn in 40 min, what portion of the lawn can the gardener mow in 1 min?
Your parents own their own business and they do very well financially they are very independent and take responsibility for all of their business and personal c
What are specific examples of cycles?
Write a paragraph in which you argue whether or not Rainsford’s final action in "The Most Dangerous Game” is justifie
what does a ripened ovary develop into in a flowering plant?
A newborn's immunization program is started. while discussing the immunization schedule for the first 6 months with the parents, the nurse informs them that inf
How did the views of Native Americans and Europeans differ in terms of property ownership? A. Native Americans believed that land ownership could be passe