Respuesta :

Answer:

$2.40 per box

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide the amount of money spent by the quantity pf goods purchased:

12/5=2.4

Answer:

Step-by-step explanation:

divided 12 by 5 and there is you answer

=2.4

Otras preguntas