Kim needs to buy 10 pounds of grapes to take to a party. Grapes cost $1.29 per pound. How much will she spend to
purchase 10 pounds of grapes?

Respuesta :

Answer:

$12.90

Step-by-step explanation:

multiply a $1.29 by 10 pounds and you get your answer:)

Answer:

$12.90

Step-by-step explanation

10 x $1.29=$12.90

or

move the decimal 1 time to the right