tarynolivia07 tarynolivia07
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

Jellybeans cost $4/1b. How much will it cost to buy 2-1 lbs. of jellybeans?

Respuesta :

bambam2102
bambam2102 bambam2102
  • 08-09-2020

Answer: $8

Step-by-step explanation: if they are $4/1b and you need to buy 2lb.

Answer Link
marsoncole44
marsoncole44 marsoncole44
  • 08-09-2020

Answer: it will cost $8 dollars

Answer Link

Otras preguntas

you're listening to a speech by a politician.she states her plans will put America back on the right path."what is an example of? A.bias B.misinformation C.poli
The Quakers' social reform actions in the 19th century were inspired by their strong belief in the fundamental idea of _____. Select the best answer from the ch
What point of view is used in was it a dream
divid 75.9 by 22 and show ur work by multiplication
Electrons spin in shells around the nucleus. What is the maximum number of electrons that the closest shell (n = 1) can contain?
Please read the case scenario and develop an "I" statement that is appropriate. Steve heard from a friend that his friend Jim was trying to steal Steve's girlf
Which principle was included in most state constitutions?
Verify tan(x+pi/2) = -cot x
Check my answers? The instructions asked me to create 5 affirmative and 5 negative commands in tu form about school in america. Cállate en la clase No hables e
A teacher wants to perform a classroom demonstration that illustrates both chemical and physical changes. Which would be the best demonstration that she could u