ap526351 ap526351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

James bought 8 apples for 4.96. What is the price of one apple

Respuesta :

deschisymone deschisymone
  • 23-03-2020

Answer:

$0.62

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

results of air pollution
One day in January, the high temperature was −3.6∘ and the low temperature was −22.3∘ . What was the difference between the high and low temperatures that day
A rectangular gym has an area of 4x^2 ft². The school decides to add a new weight room. The total area of the gym and the weight room is (4x² + 520) ft². What
What order in history were middle ages, ancient rome, ancient greece and renessiance?
Why did the Federalists NOT support the wealthy farmers as leaders for the government?
Identify the independent and dependent variables. Then write a rule in function notation for the situation, letting x represent the independent variable. A conc
The variables x and y vary directly. Use the given values to write an equation that relates x and y. x = 18 y = 6
Which aspect of soil characteristics is a Munsell chart used for? Select one: a. Determining color b. Determining soil composition c. Separating soils by grain
How do I find the slope to (10, 4), (4, 15)
How does Satan justify his decision to entice Adam and Eve to eat from the Tree of Knowledge? Support your answer with textual evidence. (From John Miltons epic