Chxle
Chxle Chxle
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

Charmaine made $156 for 13 hours of work.
At the same rate, how much would she make for 9 hours of work?

Respuesta :

eshamehta1708
eshamehta1708 eshamehta1708
  • 23-03-2020

Answer:

$108

Step-by-step explanation:

Because 156/13=12

So $12 for 1 hour of work

12*9=108

So $108 for 9 hours of work

Answer Link

Otras preguntas

Explain two diffrent ways to solve:stefany ran 2 miles each day for 14 days.how many miles did she run in 14 days?explain two diffrent ways to solve this proble
Round each number ten thousands 73569
what is the answer to number 36?
What is the (possessive noun) in this sentence. The equipment belonging to the tennis team
I have settled in Mexico to help convert the Native Americans to Catholicism.What best describes me?
What is a good strategy for finding the distance between two numbers on a number line?
The information for two pay as you go cell phone companies is given On call 3.5 hours :$10 1/2hour:1.25 What is the unit rate in dollars per hour for each com
what is the answer to number 36?
work out the volume of a cuboid 6cm by 4cm by 2.5cm
what is greater -5.06 or 5.6