Debra buys candy that costs $4 per pound. She will spend less than $24 on candy. What are the possible numbers of pounds she will buy?
Use p for the number of pounds Debra will buy.
Write your answer as an inequality solved for p.

Respuesta :

Answer:

24>4p+5

Step-by-step explanation

if you do need one just text me.