cass9988 cass9988
  • 24-02-2020
  • Mathematics
contestada

A store sells 3 T-shirts for $27.87. What is the unit cost per T-shirt?

Respuesta :

imamyg243
imamyg243 imamyg243
  • 24-02-2020
$9.29 is the unit cost
Answer Link

Otras preguntas

Explain why cells don't just continue to grow larger as organisms grow larger.
How long does a horse take to run a distance of 6 miles at 16 miles/hour
70% of what number is 35 ?
A building with a height of 40 ft casts a shadow that is 16ft long. A person standing next to the building casts a shadow that is 2ft long. How tall is the pers
What is the world formula of photosynthesis? The chemical formula?
70% of what number is 35 ?
Is 6/5 greater or less than 3/3
What is 1/4 of 10 explain
Explain why cells don't just continue to grow larger as organisms grow larger.
If there is a sexually-transmitted disease"AIDS", how to cure it?