teacherqoypa9c
teacherqoypa9c teacherqoypa9c
  • 26-01-2020
  • Mathematics
contestada

If a lb of beef cost $4.25, how much would 1 1/4 lb cost?

Respuesta :

PieJee PieJee
  • 26-01-2020

Step-by-step explanation:

$4.25×1 1/4=$4.25/1×5/4=$21.25/4=$5.25

Answer Link
kookachu
kookachu kookachu
  • 26-01-2020

Answer:it would cost 5.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A theater has 30 seats in the first row, 33 seats in the second row, 36 seats in the third row, and so on in the same increasing pattern. If the theater has 15
What is the freezing point of carbon dioxide
Vosotros ___________________ al restaurante sin angela.
The Most Dangerous Game Select the correct answer for each one. Mike and Matt went down into the (A), dusty basement to look for the old baseball cards. When th
When James II became king, many people opposed him because he was a A. Protestant B. Puritan C. Catholic D. Non-believer
Which of the following statements about Australia is NOT true? A.Australia is the world's flattest continent. B.Dozens of powerful rivers cross the continent. C
Leo has 24 ounces of feathers and 2 pounds of bricks. how many more ounces do the bricks weigh?
When an electron jumps from a high energy state to a lower state, what form does the emitted energy take?
As one ages, bones shrink in size and density, making them more susceptible to fractures. true or false
Ward bosses were responsible for _____