hammywillow
hammywillow hammywillow
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Arthur paid $0.84 for 0.25 pound of PATATO salad. how much does one pound cost?

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 24-01-2020

Answer:

$3.36

Step-by-step explanation:

What is the unit cost of POTATO salad, if 0.25 lb costs $0.84?

$0.84

---------- = $3.36

0.25 lb

Answer Link

Otras preguntas

Triangle A B C is reflected over side A C and then is dilated to form smaller triangle D E C. Angles B C A and D C E are right angles. Right triangle ABC is re
What is your independent variable? (Page 3 on Investigation) Temperature Height Size of ball
what would you personally miss most in such a situation?​
Rhode Island is to Roger Williams, as Pennsylvania is to?
Your ________ trips to the island do not help much.opportuneinfrequentcrucialmeaningless​
I need to find what m
!! PLEASE HELP !! i’ll give 20 points
what would be the short cut for Argon?
Name the geometric term(s) modeled by the antenna in the picture. Select all that apply.​
Please give a valid complete answer with steps. Given the information below, what is m ∠CBE?