clairecameron clairecameron
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

If a dozen bagels cost $8.40 what is the cost per Bagel

Respuesta :

keairahood
keairahood keairahood
  • 22-11-2019

Answer:

0.7

Step-by-step explanation:

8.40 divided by 12

= 0.7

Answer Link
iangie6161i iangie6161i
  • 22-11-2019
It would be 0.70 cents
Answer Link

Otras preguntas

When two atoms bond chemically it is because of the interaction between A) the nuclei of each atom. B) the protons in each atoms. C) all electrons in the atoms.
help plss I from spain​
Which of the following elements has the smallest atomic radius? Group of answer choices Nitrogen Oxygen Fluorine Carbon
Which number line correctly shows the graphing of point A,2 1/2 point b -2.75 and point c -0.25
Please help me with number 5 please I beg you
of the core elements of successful safety health programs, management leadership, worker participation, and what else directly relate to individual roles
Consider the graph of rational function fo) 6 -6 -2 10 2 4 O -2 Which equation represents function A f(3) = $+ 12 B. 163) = 22 +5-6 oc f(3) = =+2 OD. 1) = 1 + =
A person walked 19km in 2.0 hr. What is the person’s average velocity in km/he and in m/sec?
Lucinda spent $95.40 on 4 video games. If each game was the same price, how much did he pay for each
22. Choose the word that completes the sentence correctly. They left early before the movie had 1)End 2)Ends 3)Ending 4Ended 5None of the above