jinlover
jinlover
25-10-2019
Mathematics
contestada
-)15a + 12b + 6c
What is the answer
Respuesta :
shunpabo
shunpabo
25-10-2019
Answer:3 • (5a + 4b + 2c)
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 68+ )
Otras preguntas
What is the sum of 2^4 and 7^2 in standard form
A 2-quart carton of fruit punch costs $3.44. What is the price per cup?
Help me please not guess please
Which two facts most directly add up to that relationship?
I thought of a number, added 3 2/7 to it, then I multiplied the result by 1 1/2 , and got6 5/7
The store charges $10.20 for a case of 24 bottles of natural spring water. What is the unit price for one bottle
How do you find the number of protons?
Which of the following is not a religion? a) The Gospel (otherwise known as Christianity) b) Muslim c) hinduism 50 POINTS
Are there any articles on "The benefits of overcoming fear"?
Pleaseeee helppppp????