18. Josh bought 2.3 pounds of asparagus. If
each pound costs $1.98, how much will
he pay for the asparagus?
A $4.53
C $45.54
B $4.55
DNH​

Respuesta :

Answer:

B

Step-by-step explanation:

If you multiply both 2.3 x 1.98, you get 4.55