dajahsmith
dajahsmith
23-10-2019
Mathematics
contestada
please don't take over 5 mins
Respuesta :
bayosanuade
bayosanuade
23-10-2019
Answer:216
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
Please help with this
MFG Manufacturing sells a product for $40 per unit. The production cost of the product is $21 per unit: direct materials of $8, direct labor of $7, variable ove
Duke Company's records show the following account balances at December 31, 2016: Sales...................... $15,000,000 Cost of Goods Sold...$9,000,000 General
Amanda bought 6 pairs of jeans for $135.48. How much would she need to pay for 9 pairs of jeans?
£750 is divided between Bridget, Caroline & Sarah so that Bridget gets twice as much as Caroline, and Caroline gets three times as much as Sarah. How much d
Which type of crystal is typified by a sea of delocalized electrons surrounding the lattice? O A. lonic B. Metallic OC. Macromolecular D. Chemical Reset Selecti
Read the following passage from Joseph Conrad's Heart of Darkness. Moreover, I respected the fellow. Yes, I respected his collars, his vast cuffs, his brushed h
Omar wants to research additional information about asteroids. Complete the sentences to describe how he should use the Smart Lookup feature in PowerPoint. Step
The velocity of the pull through the ticker time graph it is going 50 times a second and 0.121 m and 10 dots
The slope of the fuction on the left is multiplied by p, and q is added to the y intercept to arrive at the function on the right. Which of the following are th