iyanamarie040408 iyanamarie040408
  • 23-10-2019
  • Mathematics
contestada

$3 for 5 jars of peaches

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 23-10-2019

Step-by-step explanation:

if u want to solve further its

1 jar of peaches is 1.66 dollars

Answer Link
Husbandsv Husbandsv
  • 23-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

$3/5jars = $.60 per jar

Answer Link

Otras preguntas

please help!!!! what can an individual do to further public health? a. go to the doctor regularly b. take health education courses c. eat nutritious food d. tak
Which disease is a fungal infection of the scalp that is also known as ringworm? verruca tinea capitis decubitus ulcer tinea pedis?
Pros and cons of nuclear power?
The deepest stage of sleep is ________ sleep.
how has technology changed in education
The _____ mandates the retention of patient records and health insurance claims for a minimum of six years, unless state law specifies a longer period.
A nurse is assisting a client with bowel training. when should the nurse instruct the client to attempt defecation?
Convert 0.00001 to a power of 10. 104 10−4 105 10−5
how do flowering plants reproduce
Simplify the expression -(-7y + 12)