4. If it costs $18 for 24 pounds of grapes, how much would 8 pounds cost? What is the unit rate?
cost
2.25
22.50
36
pound
Course 2. Chapter 2 Proportional Relationships

Respuesta :

Answer:

144 and 18

Step-by-step explanation:

18 ×24=432÷3=144