BEBEJUSME
BEBEJUSME BEBEJUSME
  • 24-05-2016
  • Mathematics
contestada

What is the answer to this question

What is the answer to this question class=

Respuesta :

citlallib4e
citlallib4e citlallib4e
  • 24-05-2016
The answer is $1,764.

I first multiplied 6 (chalkboards) x 3 (grades).
I got 18. So then I multiplied again 18 x 98.
Which leads to the answer.

Answer Link
mathgenius14
mathgenius14 mathgenius14
  • 24-05-2016
ok so first find the important stuff.

1. 6 chalkboards per grade
2. 3 grades
3. $98 per chalkboard 

then you multiply 6 by 3 to get 18 
next you multiply 18 by 98 to get 1764 

So your answer is ........($1764.00) 

hope this helps hope i am brainliest i need 1 more

Answer Link

Otras preguntas

If a product has benefits it has?
What is the scientific study of how nutrients and compounds in foods nourish the body?
924,500,000 = _______ X 10---
The origins of manufacturing can be traced back to the beginning of __________ production, when humans no longer needed to be hunters and gatherers.
No change in body weight in two weeks for an 8-week old rat may suggest which interpretation?
The many allowances that make up japan's compensation systems translate as teate, which is regarded as _____.
Why does the nurse clamp the nasogastric tube before removing it from a patient?
If you answer can you also explain why.
A triangle has side lengths of (10w + 7) centimeters, (8w - 2) centimeters, and (2x + 1) centimeters. What expression represents the perimeter, in centimeters,
The nurse has just recorded a positive obturator test on a patient who has abdominal pain. This test is used to confirm?