mrminecraftrules555 mrminecraftrules555
  • 26-05-2019
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in cents per pound?

Respuesta :

lilah21
lilah21 lilah21
  • 26-05-2019

If I’m correct, 3.25 would be the amount for each pound

Answer Link

Otras preguntas

Subtract. (Models confuse me) (-2x+6)-(13x-16) A. 11x-10 B. 11x+22 C. -15x-10 D. -15x+22
Use the distributive property to find the product of 16 times 34
Which characteristic is associated with the rule of both Akbar the Great and Suleiman the Magnificent? (1) promoting equal rights for women (2) expanding the ro
Make a list of four or five major cities around the world and then locate them on a map. What are the likely strategic or economic reasons for their locations?
To avoid unnecessary risk is to act in a ______ way .A.cautious B.vivid C.miniature D.treacherous
Which did Irving Berlin write? The Age of Innocence The Sun Also Rises “White Christmas” “It Girl”
Light bulbs use very fine filaments to _____.
Because of their ability to undergo ______ , viruses can rapidly evolve
Danielle built a rectangular dog run that is 8 feet wide and has an area of 208 square feet. What is the length of Danielle’s dog run?
Which chemicals are used to cut DNA into fragments for a gel electrophoresis procedure? (1) enzymes (3) hormones (2) molecular bases (4) ATP molecules