1. Your cereal company wants to make a family size box for your most popular brand. Your current, 17 ounce, box costs $1.50 to fill with cereal. Your new box will be 1.25 times as long, high, and wide. How much will it cost to fill the new family size box with cereal?
(Please Help! will give brainliest)