Sheahays01 Sheahays01
  • 23-04-2019
  • Mathematics
contestada

It costs the Quality company $.14 per mile to run its van. On Monday the van traveled 87.6 miles. How much did it cost to run the van that day

Respuesta :

briannag0513 briannag0513
  • 23-04-2019

Answer:

12.264

Step-by-step explanation:

* per would be saying the number of miles the van is running that day

.14 x 87.6

= 12.264

Answer Link

Otras preguntas

Are there any poisonous animals in Washington State?
Which state that borders Kansas has tall mountains?
How many sixths are in 3 and 1 third ??
what is the kinetic energy of a 3-kilogram ball that is rolling at 2 meters per seconds?
What led to Czar Nicholas II’s downfall?be specific please
One of the best reasons for the colonies to unite was
When a bicycle rider puts on the brakes of a bicycle, friction cause some of the mechanical energy to change into what type of energy?
what did god give to moses on mount sinai
the volume of a cylinder is 75 pie cubic inches. yhe cylinder gas a hight of 3 inches. what is the radius of thr base of the cylinder
In this parallelogram, the measure of     angle b    exceeds the measure of   angle a by 30        What is the measure of  angle c