Jellybeans cost $0.80 per pound. Howard buys 412 pounds of jellybeans for himself and 1 pound for his friend. What is the total cost of the jellybeans Howard buys?

(A.) $4.00

(B.) $4.40

(C.) $4.50

(D.) $4.60