Can someone please help me with this problem? Please show the work one how to do it. 20 POINTS


The Main Street Market sells oranges at $3.00 for 5 pounds and apples at $3.99 for 3 pounds. The Off-market sells oranges at $2.59 for 4 pounds and apples at $1.98 for 2 pounds.


(A). Find the unit price for each item at each store.

(B) which store has the better buy for oranges? For apples?