dzepeda061
dzepeda061 dzepeda061
  • 25-01-2019
  • Mathematics
contestada

26 gallons of gas cost 80.08 what is the unit rate for 1 gallon of gas

Respuesta :

dylinbrass
dylinbrass dylinbrass
  • 25-01-2019

$3.08 is the unit rate.


Answer Link
PICKEL519
PICKEL519 PICKEL519
  • 25-01-2019

Question-

26 gallons of gas cost 80.08. What is the unit rate for 1 gallon of gas?

Answer-

$3.08 is the unit rate.


hope i helped have a wonderful day...

Answer Link

Otras preguntas

A second baseman tosses the ball to a first baseman, who catches it a the same level from which it was thrown. The throw is made with an initial speed o 19.0 m/
What is the scientific name of 'touch me not' plant? can you give an explanation about its mechanism?
the one to one functions G and H are defined as followG={(-8,1),(1,5),(4,-5)(8,-9)}H(x)=3x+4find the following g^-1(1)=h^-1(x)=(h^-1oh)(-2)=
what is a prepositional case?
What is the passive voice of "I went to a movie"
How many faces edges vertices does a decagonal prism have ?
can you tell me what Is Pleonasm?
how is acceleration of the cart related to the amount of force acting on it? the strips of it?
What is the scientific name of 'touch me not' plant? can you give an explanation about its mechanism?
What expression represents the number of squares in terms of the figure number?