minnie7760 minnie7760
  • 24-01-2019
  • Mathematics
contestada

Can some one help me with this math problem

Can some one help me with this math problem class=

Respuesta :

kmxyc1
kmxyc1 kmxyc1
  • 24-01-2019
the cost of 5 pounds of ground beef would be $12.40
Answer Link
gneydely gneydely
  • 24-01-2019

Answer:$12.4


Step-by-step explanation:

So there is 5 pounds right. So each pound equal $2.48 so sum up $2.48 5 times

Answer Link

Otras preguntas

How do you think the execution of King Charles affected Hobbes’ view of people?
What is the volume of a sphere whose radius is 14 cm​
2. Which four nutrients cycle through all of Earth's spheres and organisms?
are prokaryotes unicellar ?
True or False: Ordinary citizens held a majority of power in most societies in 1750.
what is the form of Management​
24 divided by 9 simplified
List two desirable characteristics of a four-year college.
What is not a function?
1 point If an original amount was 12 and the new amount is 18, would you describe this as an increase or decrease? *