krisramsarran09 krisramsarran09
  • 23-01-2019
  • Mathematics
contestada


Jane bought a pound of butter for $1.99 and a gallon of milk for $2.72 What was her total bill?

Respuesta :

pal23
pal23 pal23
  • 24-01-2019
$1.99+$2.72
= $4.71
Her total bill was $4.71
Answer Link

Otras preguntas

Simplify [tex] \frac{8b^{3}}{ 20b^{3} } [/tex]
Compare the value of industrial education to that of liberal arts education.
Why would a confederate system of government most likely unify under central authority?
Which number(s) below belong to the solution set of inequalities?check all that apply x/9<=4 A.36 B.63 C.18 D.45 E.27 F.90
A _______________ is someone who seeks to influence public officials in favor of a specific cause or agenda.
Where did fighting continue after the spanish forces in cuba surrendered? a. Tampa, Florida b. Puerto Rico c. the Philippines d. Guantanamo Bay
What will happen to an unstable nucleus of radium-226?
The market value of cell phones made and sold in America by a Japanese-owned company is included in _
what is 6 squared divided by 2(3) + 4?
Evaluate the expression 7x^2y, when x = 4 and = 2.