KatieBug712
KatieBug712 KatieBug712
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

Can anybody help me with this?

Can anybody help me with this class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 22-01-2019

Answer:

Cost = 17.08

Step-by-step explanation:

The cost is 4.88 per pound.

We buy 3.5 pounds

Cost = number of pounds * cost per pound

Cost = 3.5 * 4.88

Cost = 17.08

Answer Link

Otras preguntas

In ΔPQR, ∠P and ∠Q are complementary angles. .
1. What could be the structure in the volcano that serves as a source ofgeothermal energy?A. CalderaB. Magma chamber C. Summit D. Vent​
A circle has exactly four lines of symmetry. True Or False
What does the earth need for humans to survive and thrive on.
Australia has a very high level of endemic plants and animals. What is the best reason for this? Question 5 options: The amount of zoos located in Australia. T
Can some one help me please I am not understanding this
Soccer Quiz4. A dead ball restart situation when play has been stopped by the referee for an infringement of the laws of the game. a. Indirect kick b. Goalie ki
Colter rides his dirt bike 8800 yards in 3 days how many miles did he ride?
10. How much energy is needed to melt 30 g of H20 at 0°C ?
Give a name for a straight chain alkane with nine carbons ​