Seudónimo Seudónimo
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

If a 2 gallon container of vanilla ice cream sells for $9.89, the unit price is $4.945 per gallon.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2018

The answer would be true because if you mutiply by 2 it would give the answer

Answer Link

Otras preguntas

Kg is a unit of measure that commonly associated with
Can someone help me the assignment is called “Triangle Congress (sss,sas)” so if u know how to do it please help. The Awnsers are going to be true or false.
Which of the following is the correct definition of a conditional verb A. Indicates a situation that is dependent upon something else B. Indicates a state of qu
Find a recent news article displaying an employee getting in trouble for lack of integrity
Which of the following statements about traditional IRAs is TRUE? Taxable invelliment income, such as interest, dividends, and capital gains, will qualify as co
Here are the monthly charges for Jo's mobile phone Monthly charge 616 150 free minutes, then 18p per minute 150 free texte, then 18p per text During one month,
Can u plz tell me what would u do if u saw a big gingerbread house, what will do with it and who will live with u?
Alexandra is dragging her 37.8 kg golden retriever cross the wooden floor by applying a horizontal force. What force must be applied to move a dog with a consta
What are the roots of the equation x2 + 15x = -57 in simplest a + bi form?
Blake burns 4 1 2calories in 2 3of a minute riding his bike. What is Blake’s unit rate?