dillonmichaeld4858 dillonmichaeld4858
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

If 2 pizzas cost $16.22, how much will 6 pizzas cost as a unit rate

Respuesta :

slixmaster89 slixmaster89
  • 22-10-2018

Answer:

$48.66


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

In some hunting-and-gathering societies, men are away from home for long periods of time. As a result, it is not unusual to find that the women are fully respon
If you bought a stock last year for a price of 103$ and it has risen 1.5% since then how much is in stock now, to to nearest cent
please answer. i will give 40 points
Write a journal entry of five to ten complete sentences. What did you think about the way Annie Sullivan handled her first day at the Kellers’ house? Be specifi
what describes the movement of individuals out of a population
code a class named sllqueue that uses a double-ended singly linked list to implement a queue as described in this chapter. provide a driver program that demonst
Certain intrinsically disordered proteins protect tardigrades from desiccation. What property of intrinsically disordered proteins will most likely allow them p
what does grouping mean in math im confused
A combined total of 39000 is invested in two bonds that pay 5% and 6.5% simple interest. The annual interest is 235500 how much is invested in each bond?
Help please 19 through 23​