gabby2345
gabby2345 gabby2345
  • 23-03-2016
  • Mathematics
contestada

if a jar of peanut butter cost $4.69 how much would it cost to buy $36

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-03-2016
for 36 dollars, you would get 7 jars. This is b/c 36 dollars divided by $4.69, is 7
To buy 36 jars you would need $168.84 This is b/c 36 times $4.69 is $168.84
Hope that helped

Answer Link

Otras preguntas

Which detail would be most important to include in a summary of this piece? A. Europe, Asia, and a small part of Africa were the only places known to Europeans
Dehydration synthesis is a process in which
How long can radiation effect the earth
In one paragraph, explain why it is important to write with organization and style, and comment on how you organize your writing WRITER
I WILL GIVE BRAINLIEST
Based on your learning, describe in 3-5 sentences the differences between the lives of children from the upper and lower Roman classes. Include evidence from yo
las muchachas ____ muy bonita’s
Research evidence shows that younger clients have a good prognosis than older clients. What do you think, which factors are contributing towards it? Generate yo
A student creates a gram stain on a bacterial sample that has a mix of gram-negative and gram-positive organisms. The student accidentally forgets the decoloriz
What are some equivalent fraction to 5/8