aprildjones1977 aprildjones1977
  • 21-09-2018
  • Mathematics
contestada

How can 3 tents be 40 dollars

Respuesta :

miniLevi
miniLevi miniLevi
  • 21-09-2018

I'm assuming this is a math question and all the tents equal the same thing, so to find the price for one tent, we would divide 40/3

Each tent is about $13.33

Answer Link

Otras preguntas

How many moles of sulphur dioxide are produced when 72.0 grams of water is produced by the process: 2H2S + 3O2 --> 2H2O + 2SO2
1. Briefly identify and explain the causes of World War I.
In which Crusade were Christians able to capture Jerusalem? A. First B. Second C. Third D. Fourth
19. Which of the following accurately describes a characteristic of fungi?A. Parasitic fungi are responsible for helpful benefits to plants. B. Parasitic fungi
What are some ways you may contribute to air pollution?
Describe how plants use minerals for a healthy growth ??
A botanist is studying pea plants. One of the pea plants that she is studying is tall and has yellow flowers. If the tall allele is represented by the letter T
35$ soccer cleats marked up 95%
what is 15% of 68.97
2/3 < 1/5 is it true