Lizzymizzy
Lizzymizzy Lizzymizzy
  • 22-08-2018
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much does it cost per pound?

Respuesta :

SKYBLUE1015
SKYBLUE1015 SKYBLUE1015
  • 25-08-2018

$0.49 Per Pound Of Bananas.

I hope this helps! XD

Answer Link

Otras preguntas

A 25-kg box of books is dropped on the floor from a height of 1.1 m and comes to rest. What impulse did the floor exert on the box
In the base ten number 4325 , how many times greater than the value represented by the digit 2 is the value represented by the digit 4 ?
What’s the relationship between water availability and human population growth?
when are countries more likely to be scared of rising or resurgent powers?
Which statement describes the purpose of signing military treaties? Members share humanitarian aid during natural disasters. Members impose economic sanctions o
Quelle est la question? Write questions that would prompt these responses. Use the type of question indicated in parentheses. 1. (est-ce que) Non, les cours ne
Ajuda ai porfavo porfavo
If a man with type AB blood conceives a child with a woman with type O blood, what are their chances of producing a type A baby?
which chart type is ideal for visualizing financial data such as a p&l?
Truly understanding a language involves knowing the characteristics of the people who speak it. O True O False​