FRoStyDaSnoWmAn
FRoStyDaSnoWmAn FRoStyDaSnoWmAn
  • 23-06-2018
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 16 pounds (lb) of sugar cost 4$:

The table below shows a correct representation that 16 pounds lb of sugar cost 4 class=

Respuesta :

NicholeStrawberry NicholeStrawberry
  • 23-06-2018
if every 4 lbs is a dollar then it is true.
Answer Link
epicandcool0203
epicandcool0203 epicandcool0203
  • 20-10-2021

Answer:

True

Step-by-step explanation:

i also did this FLVS test

Answer Link

Otras preguntas

in Which of these countries was the Western front located during world war one
Read both sentences closely seizing his stick ha made a shield of his knapsack and got out of the kennel as best as he could but not without enlarging the rents
35 miles per gallon how many gallons do you need to go 356 miles
Two more than a number is the same as 16 decreased by 6 times the number. Find the number .
Trinity paid $3.50 in tax on a sweatshirt which cost $40. What tax rate does this represent???
how can you tell whether a positive or negative association exists
How many nuclear power plants in illinois
8,502 to the nearest hundred.
y=2x and -6x + 3y = 16 what are the x and y values?
in a basketball game ben scored 3 points less than twice the number of points carnell scored carnell scored 8 points how many points did Ben score​