kiarakidd21 kiarakidd21 24-05-2018 Mathematics contestada At the county fair, Darius can purchase 3 candy apples and 4 bags of peanuts for $14.60. He can purchase 4 candy apples and 5 bags of peanuts for $18.85. Darius decides to purchase 2 candy apples and 3 bags of peanuts. What is the total cost of his purchase? $9.80 $10.35 $10.90 $11.35