Sydney021
Sydney021
23-05-2018
Mathematics
contestada
Don’t know how to do this please help.
Respuesta :
DatOneNOnlyAsian
DatOneNOnlyAsian
23-05-2018
The answer is Goat feed. $0.85 per unit
Answer Link
mmpeachey107
mmpeachey107
23-05-2018
Goat feed sells at the highest unit rate. I got this by taking the total cost of each feed and dividing it by the total pounds of each and seeing which one was highest.Hope this helps! Can I have Brainliest?
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 14+ )
Otras preguntas
The Stamp Act placed taxes on various documents, saying the taxes would be used for
If you are using a formal data analysis tool, should
in the spinner below, what is true about the probability of landing on 0 and the probability of landing on 9?
A box of 80 coins, consisting of only nickels and dimes, is worth 7 dollars and 80 cents. Find the number of nickels.
Find the cost per square meter of the following grass seed. Round your answer to the nearest cent. Type: Kentucky Blue Grass Seed Coverage per bag: 460 square
What is the sum of an infinite geometric series if the first term is 8 and the common ratio is 1⁄2? A. 8 B. 16 C. 32 D. 4
A man's body washes up on a Florida beach. Some teen-agers find the body as they are walking along the beach. There doesn't seem to be any footprints other than
2 x 1’- 2 3/8” = ? Please help
HELP FOR THE 10TH TIME PLEASE choose the best response for each question. ¿quién pintó ese cuadro?
a section of a stained-glass window is shaped like a parallelogram its base is 6.5 Inc and its height is 4 Inc. how much glass is needed the section completely