adkinssierria adkinssierria
  • 24-05-2024
  • Business
contestada

Jimenez Dollmakers makes 300 dolls in one month. Its fixed cost are $2,500,
its materials cost $1,200, and its labor costs $850. What is
its variable cost
per unit?
A. $12.33
B. $10.83
C. $8.33
OD. $6.83

Respuesta :

Otras preguntas

Chemistry people can you help
why did the big three disagree about the best course of action to take at the peace conference
Which concept is a legal system with known rules that are enforced equally against all people?.
Most of Russia's oil, coal, and timber can be found in which region? ​
Groundwater mining in coastal areas can result in a decrease in the toxicity of freshwater true False
Alice sleeps 9 hours per night and a cat sleeps 20 hours per day. How many more hours does a cat sleep in a month than Alice?
What are the characteristics of informed health choices?
Five oranges and a banana cost 87 cents. An orange and five banana cost 99 cents . What is the total cost of two oranges and two bananas?
Which city has a building nicknamed the walkie-talkie building.
What were characteristics that pulled the Greek city-states together? Choose all answers that are correct. the government common language worship of the same g