291brymar 291brymar
  • 26-04-2024
  • Mathematics
contestada


Here are some prices customers paid for different items at a farmer’s market. Find the cost for 1 pound of each item.

$6.75 for 1
4
3
​
pounds of apples. (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

Otras preguntas

I REALLY NEED HELP WITH THIS
which best explains how the structure of Anne frank the diary of a young girl affects its meaning
it take to get the work done​
1.Your paycheck will take 6.2% out of your check for FICA-social security? So if you gross $250 every 2 weeks how much will you pay in Social security?I just wa
solve 4 x 9.4 using distributive property. show your work
Is the percentage illumination of the moon's surface a linear function of the day
described how culture affects your sexuality​
When information is passed down by word of mouth, this is called .
Please choose all that apply!
A total of 625 tickets were sold for the school play. They were either adult tickets or student tickets. There were 75 fewer student tickets sold than adult tic