oliviamoorer473 oliviamoorer473
  • 25-04-2024
  • Mathematics
contestada

A box of 8 crayons cost 0.96$ how much does each crayon cost. At that unit price how much would a box of 30 crayoms cost

Respuesta :

Otras preguntas

A recipe for fruit punch calls for 2 cups of pineapple juice for every 3 cups of orange juice.If you are going to use 16.5 cups of orange juice how much pineapp
How are ratios and proportions related? A proportion is the comparison of two ratios. A ratio is the comparison of two proportions. Ratios and proportions are r
27/100 irrational or rational?
H (4 1/2, -4 1/4), X (3 3/4, -1 1/4) What’s the midpoint of HX?
What was the purpose of the Reorganization Act of 1939? Oto give President Roosevelt the funds and authority to hire a bigger staff and consolidate the executiv
(-10x)(2) is there any chance you can help please and thanks
What are orthogonal lines?
PLEASE HELP ASAP Zachary made a scale drawing of the middle school. The scale he used was 10 inches = 5 feet. What scale factor does the drawing use?
find the quotient. (5x^4 - 3x^2 + 4) ÷ (x+1)​
Read two-way relative frequency tables.Approximately what percent of graduates in the sample had an income under $20,000? ​